Artėjančio Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga lapkričio 30 d. 4 b klasės mokiniai su mokytoja Marytė Jonuškiene dalyvavo ekskursijoje “Laiko mašina per 700 metų”, kurią inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė. Kelionė laiku prasidėjo prie paminklo kunigaikščiui Gediminui Katedros aikštėje. Vaizduotės laiko mašina ketvirtokus nuskraidino į XIV a., kuomet Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką ir pakvietė Vakarų Europos amatininkus, pirklius, riterius, kitų tautų, kitokio tikėjimo žmones atvykti į Vilnių. Laiške pirmą kartą paminėjo Vilnių, ir taip pristatė miestą bei šalį pasauliui, kaip saugią vietą kurtis, dirbti, gyventi.
Įdomu buvo išgirsti, kad tuometinis Vilnius smarkiai skyrėsi nuo dabartinio. Jis buvo visiškai medinis ir apėmė tik dabartinio senamiesčio dalį. Bėgant metams Vilnius keitėsi. Mokiniai, tyrinėdami senamiesčio pastatus, surado įvairius architektūrinius stilius: ir gotikinį, ir barokinį… Patys išbandė plyteles dėlioti gotikiniu stiliumi.
O kaipgi miestą vakarais apšviesdavo? Stabtelėjus prie žibintininko skulptūros Šv, Jono gatvėje visa tiesa paaiškėjo. Gidė paskambino žibintininkui į praeitį, o šis ir papasakojo, kaip vakarais uždegdavo visus miesto žibintus. Žibintininkui atrodė dabartinis Vilnius ypač modernus – šviesos pačios įsijungia… Argi ne stebuklas?
Kelionė laiku ketvirtokus atvedė dar prie vieno svarbaus objekto, tai prie Vilniaus universiteto, kuris nuo pat XVI a. garsus ne tik savo šalyje, bet ir pasaulyje. Mokiniams smagu buvo perskaityti didelėmis raidėmis ant durų parašytus žodžius: “Martynas Mažvydas”. Ir kiek džiaugsmo, kad jau žino, kas šis žmogus ir kuo nusipelnė Lietuvai.
Įdomūs pasakojimai, kūrybiškos veiklos atskleidė vaikams Vilniaus ir jį kūrusių žmonių istorijas. Žavesį miestu galėjai įžiūrėti kiekvieno ketvirtoko veide, o kartu didelį norą pratęsti kunigaikščio Gedimino darbus – kurti jaunatviškumu spinduliuojantį Vilnių.